Każdy grafik komputerowy potrzebuje profesjonalnego programu do obróbki zdjęć lub tworzenia grafiki od podstaw. Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju programów, jednak w tym artykule skupimy się na dwóch najpopularniejszych. Poznajcie Adobe Photoshop i GIMP, więcej o nich dowiecie się za chwile.

1. Adobe Photoshop (Płatny)

Adobe Photoshop jest bez wątpienia najpopularniejszym oprogramowaniem do tworzenia projektów graficznych i jest wykorzystywany przez miliony artystów na całym świecie. Niezależnie od tego czy chcesz stworzyć banery, plakaty, strony internetowe czy logotypy, to oprogramowanie do projektowania graficznego może zrobić to wszystko za Ciebie. Od niewielkich edycji po wyrafinowane projekty, Adobe Photoshop dysponuje narzędziami dla każdego poziomu. Jeżeli jesteś kimś, kto opracowuje ilustracyjne projekty, to możesz nawet rysować lub malować, co tylko chcesz.

2. GIMP (Darmowy)

GIMP lub GNU Image Manipulation Program stanowi doskonałą alternatywę dla programu Adobe Photoshop. Dzięki profesjonalnym narzędziom jest on idealny nie tylko dla projektantów graficznych, ale także dla fotografów. Funkcja manipulowania obrazem jest bardzo rozbudowana. Elastyczność narzędzia umożliwia tworzenie krystalicznie czystej grafiki. Kiedy już rozpoczniesz korzystanie z GIMP, z pewnością osiągniesz najwyższy poziom bycia swoim głównym narzędziem do publikowania na pulpicie. Interfejs można całkowicie dostosować do własnych potrzeb, a tryb pełnoekranowy pozwala na jednoczesne wyświetlanie oraz edycję. Tak, ale nie wszystkie rozbudowane funkcje są tutaj dostępne. Mimo to, istnieje szereg funkcji, które pozwolą Ci cieszyć się wspaniałym doświadczeniem. Jako oprogramowanie do projektowania graficznego, które jest kompatybilne z wieloma innymi programami, ma ono silną społeczność wspierającą. Jest to jedna z głównych opcji przy wyborze oprogramowania do projektowania graficznego dla początkujących.

Powyższe programy obsługiwane przez profesjonalistę mogą dać zdumiewające efekty. Jednak nawet dla początkujących ich obsługa nie powinna być trudna, gdyż dzięki ich popularności w internecie z łatwością można znaleźć poradniki pomagające nauczyć się jak z nich korzystać. Nie pozostaje nic więcej jak brać się do pracy!