Zapoznaj się z poniższymi zaleceniami, aby projektować ciekawe infografiki i umieszczać je w swoich treściach. Przede wszystkim wyznacz cel. Infografika musi mieć określony cel. Ważne jest, aby jasno określić, co chcemy za jej pomocą przekazać, co pozwoli na stworzenie konkretnego projektu, który będzie służył realizacji tej idei. Kiedy użytkownik zobaczy infografikę, powinien zrozumieć, co chcesz mu przekazać, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu i wysiłku, aby to osiągnąć.

Postaw na prostotę

Efektowna infografika, pełna kolorów, symboli, obrazów i grafik przyciągnie uwagę użytkownika, ale nie ułatwi zrozumienia przedstawionych informacji.

Głównym celem infografiki jest ułatwienie zrozumienia danych, procesów lub koncepcji, dlatego najlepszą decyzją jest postawienie na prostotę. Zbyt wiele upiększeń i ozdobników może odwrócić uwagę użytkowników od tego, co naprawdę ważne.

Dodaj elementy przyciągające wzrok

Infografika musi wywierać wizualny wpływ na użytkownika, musi przyciągać jego uwagę. Szczególnie jeśli jest to strona informacyjna typu infokurier.pl. Użycie przyciągających uwagę kolorów lub oryginalnych i efektownych obrazów jest zazwyczaj dobrym rozwiązaniem.

Jednym z najbardziej przydatnych elementów wizualnych na infografice są łączniki, czyli strzałki, linie i wszelkie elementy łączące pojęcia. Tego typu powiązania między informacjami są automatycznie przyswajane przez ludzki mózg, co znacznie ułatwia zrozumienie i zapamiętanie zależności lub procesu.

Korzystanie z narzędzi do tworzenia infografik

Istnieją bardzo ciekawe narzędzia lub aplikacje, które pozwalają szybko i łatwo zaprojektować oryginalne infografiki.

Na przykład Canva to internetowe narzędzie do projektowania, które jest szczególnie przydatne przy tworzeniu tego typu elementów wizualnych. Sam program zawiera wiele szablonów infografik, które można wykorzystać, aby nie trzeba było zaczynać pracy od zera.

Jeśli znasz programy Photoshop lub Illustrator, są to zaawansowane programy do projektowania infografik na profesjonalnym poziomie. Znajdziesz w nich wszystkie narzędzia potrzebne do wygenerowania potrzebnych obrazów i uporządkowania ich zgodnie z Twoim pomysłem.

Teraz, gdy już wiesz, jak zrobić dobrą infografikę, musisz zabrać się do pracy, aby zwiększyć wartość swoich treści internetowych. Infografiki są doskonałym narzędziem komunikacji wizualnej, które poprawi wrażenia użytkowników.