Minęły już czasy, kiedy plakaty i ilustracje były wykonywane ręcznie. Dziś bardzo rzadko zdarza się, żeby plakat reklamowy, np. billboard na ulicy nie przeszedł przez jakiś program do projektowania. Z tego powodu chcemy przedstawić Ci, jakie są najpopularniejsze programy do projektowania graficznego.

Najpopularniejsze programy do projektowania graficznego

#10 Microsoft Paint

Może nie jest to najpotężniejszy i najbardziej wyrafinowany program do edycji na świecie, ale będąc preinstalowanym na wszystkich systemach Windows cieszy się ogromną popularnością.

#9 XnView

Szybki, lekki program do edycji obrazów z narzędziami do wizualizacji.

#8 Adobe Illustrator

Illustrator jest bardzo popularnym programem, ale może być trudny w obsłudze dla nowicjuszy. Dzięki Illustratorowi możesz tworzyć projekty od podstaw. Razem z Photoshopem tworzą tandem narzędzi, które każdy zawodowy projektant ma na swoim komputerze.

#7 Google Sketchup

Google Sketchup to program do projektowania graficznego, który skupia się na obiektach 3D. Podobnie jak inne aplikacje Google, również jest darmowy w użyciu. To nie jedyna designerska aplikacja od Google, o czym przekonamy się poniżej.

#6 Irfanview

Irfanview skupia się bardziej na wizualizacji obrazów. Jest to bardzo przydatne narzędzie do prostych zadań, takich jak zmiana rozmiaru itp. Ponieważ program jest darmowy w użyciu, jest bardzo popularny dla niektórych zadań.

#5 ACDSee Pro

Możemy powiedzieć, że jest to brat irfanview. Ma kilka dodatkowych funkcji, ale jest to oprogramowanie płatne.

#4 Gimp

Gimp jest uważany za najlepszy darmowy program do projektowania grafiki. Mówi się, że jak raz użyjesz Gimpa to rezygnujesz z płacenia za program taki jak Photoshop.

#3 Corel Draw

Corel Draw jest uważany za najsilniejszego przeciwnika Photoshopa. W rzeczywistości wielu projektantów, którzy używają tego narzędzia, nie ma nawet zainstalowanego Photoshopa na swoich komputerach.

#2 Google Picasa

Google Picasa nie posiada bardzo zaawansowanych funkcji edycyjnych, ale jest łatwa w obsłudze dla każdego internauty. Poza tym bycie narzędziem Google zawsze daje plus popularności.

#1 Adobe Photoshop

Jest to niewątpliwie gwiazda wśród narzędzi do projektowania graficznego. Do tego stopnia, że w języku zbiorowym zasłynął z takich wyrażeń jak photoshopping. Ale poza retuszem zdjęć, Photoshop ma wiele innych ciekawych funkcji. Dlaczego warto nauczyć się korzystania z tego programu? Chociażby dlatego, że zawód grafika jest przyszłościowy i może zapewnić Ci ciekawy zarobek.